Zima na Słonecznym Wzgórzu to ogrom możliwości spędzania wolnego czasu. Znajdzie się tutaj coś dla fanów aktywności na świeżym powietrzu, poszukiwaczy ekstremalnych wrażeń oraz szukających ciszy i spokoju wielbicieli leniwego wypoczynku. Sprawdź, dlaczego warto odwiedzić Domki Słoneczne Wzgórze w sezonie zimowym!

Beskid Mały to idealne miejsce do wypoczynku o każdej porze roku. Doskonałe warunki do uprawiania różnych form turystyki, ciekawe zabytki oraz nowoczesne rozrywki pozwalają połączyć potrzeby i oczekiwania różnych grup turystów. Zimowy wypoczynek na Słonecznym Wzgórzu to gwarancja miło spędzonego czasu i braku nudy! Czekają tutaj nie tylko kompleksowo wyposażone, całoroczne apartamenty, w których można w ciszy i spokoju odciąć się od otaczającego świata i naładować akumulatory pozytywną energią, ale także magiczne widoki i wiele ciekawych atrakcji.

Słoneczne Wzgórze w zimowej odsłonie…

Wyobraź sobie piękną, zimową scenerię, pośród której znajduje się wyjątkowe miejsce. Zapewniające maksimum komfortu i wygody Domki Słoneczne Wzgórze w Przybradzu koło Zatora to oaza spokoju, w której możesz odpocząć w otoczeniu zapierających dech w piersiach widoków. Słoneczne Wzgórze to doskonała baza wypadowa do zwiedzania okolicy – w zaledwie kilka chwil możesz dotrzeć do Energylandii, a także m.in. Oświęcimia, stacji narciarskich, lodowisk i szlaków turystycznych oraz ścieżek spacerowych. Możesz także zaszyć się w ciepłym i przytulnym apartamencie, ciesząc się błogim relaksem lub korzystać z naszego przestronnego ogrodu, w którym znajdują się m.in. plac zabaw dla dzieci i całoroczne jacuzzi. Dolina Karpia zapewniaja możliwość spędzania wolnego czasu na wiele różnych sposobów.

Jeżeli pogoda dopisze, to przestronny ogród wokół Domków Słoneczne Wzgórze, pozwoli nie tylko dzieciom, ale także dorosłym, do woli nacieszyć się śniegiem i popuścić wodze fantazji – nic nie stoi na przeszkodzie, aby Słoneczne Wzgórze zamieniło się w krainę śniegowych bałwanów lub wioskę Eskimosów.

Zimowe atrakcje Energylandii

Energylandia kojarzy się z beztroskim szaleństwem w promieniach słońca, jednak zimą również oferuje wiele ciekawych atrakcji. Dla fanów doskonałej zabawy dostępne są Roller Coastery oraz 5 stref rozrywki dla różnych grup wiekowych. Zimą w Energylandii odbywa się wyjątkowe wydarzenie – Winter Kingdom, dzięki któremu można przenieść się w bajkowy świat świętego Mikołaja i elfów oraz w pełni poczuć magię świąt. Podczas Winter Kingdom Energylandia staje się największym w Polsce ogrodem świateł, wypełnionym pięknymi dekoracjami i pozytywną energią. Więcej na temat zimowych atrakcji Energylandii możesz przeczytać tutaj.

Atrakcje dla wielbicieli wypoczynku na świeżym powietrzu

W okolicy Zatora można do woli cieszyć się aktywnością na świeżym powietrzu. Do dyspozycji dzieci i osób dorosłych są stoki narciarskie np.:

  • Stacja Narciarska Czarny Groń – Czarny Groń w Rzykach to miejsce, w którym można do woli cieszyć się aktywnością na śniegu. Do dyspozycji turystów są aż cztery trasy narciarskie o różnym stopniu trudności. Można tutaj nie tylko spokojnie szusować na nartach lub snowboardzie, ale także skorzystać z atrakcji jednego z największych w snowparków o powierzchni aż 23 800 m² i długości ponad 300 m. Dla najmłodszych Stacja Narciarska Czarny Groń przygotowała bezpieczne miejsce do nauki jazdy na nartach oraz jazdy na sankach.
  • Stok narciarski Kocierz Hotel & Spa – niedaleko Andrychowa znajduje się kolejne miejsce, w którym można do woli cieszyć się zimowym szaleństwem. Kocierz Hotel & Spa przygotował dla miłośników sportów zimowych trasy zjazdowe oraz trasę biegową. Znajdują się tutaj również szkółki narciarskie dla dzieci i dorosłych oraz wypożyczalnia sprzętu narciarskiego.
  • Szklana Góra Ski – Szklana Góra Ski idealnie spełni potrzeby i oczekiwania zarówno początkujących narciarzy, jak i profesjonalistów, którzy chcą nieco rozgrzać się przed pełnią sezonu. Atutem tego miejsca są łagodne stoki, z których można podziwiać przepiękne krajobrazy Beskidu Małego. Kompleksowa oferta pozwala poszusować na nartach bez wcześniejszego przygotowania – możne tutaj wypożyczyć niezbędny sprzęt oraz skorzystać z pomocy instruktora nauki jazdy.

Kto nie przepada za nartami i snowboardem oraz sankami, może skorzystać ze znajdujących się w okolicy lodowisk. Doskonałe warunki do jazdy na łyżwach zapewniają np. Resort MOLO w Osieku oraz lodowisko MOSiR w Oświęcimiu, gdzie można również skorzystać z innych atrakcji np. zwiedzić ciekawe zabytki.

Jak jeszcze spędzać czas zimą na Słonecznym Wzgórzu?

W okolicy Domków Słoneczne Wzgórze znajdują się piękne tereny spacerowe, które zachęcają do pieszych wędrówek. Po pełnym aktywności dniu można w spokoju wypocząć w naszym całorocznym jacuzzi lub cieszyć się błogim relaksem w przestronnym, samodzielnym apartamencie. W Zatorze i okolicznych miejscowościach każdy znajdzie coś dla siebie, wypełniając wolny czas w sposób, który najbardziej mu odpowiada.

Podsumowanie

Zima na Słonecznym Wzgórzu upłynie pod znakiem doskonałej zabawy oraz licznych okazji do cieszenia się poprawiającą zdrowie aktywnością. Szczególnie polecamy odwiedzić skąpaną w zimowych dekoracjach i milionach świateł Energylandię, okoliczne stoki narciarskie oraz lodowiska. Po dniu pełnym wrażeń można spędzić miło czas w ciepłych, kompleksowo wyposażonych i przytulnych Domkach Słoneczne Wzgórze oraz cieszyć się atrakcjami, które znajdują się na miejscu np. skorzystać z dużego, całorocznego jacuzzi.