Rodzinny Park Rozrywki Energylandia w Zatorze oferuje wiele ciekawych atrakcji nie tylko w sezonie letnim. Końcem listopada rozpoczyna się w Energylandii wyjątkowe wydarzenie – Winter Kingdom – które pozwala poczuć magię zbliżających się świąt i skorzystać z okazji do doskonałej zabawy w zimowej scenerii.

Coraz bliżej święta… nie sposób przejść obojętnie obok świątecznych dekoracji, które wiele osób skłaniają do planowania grudniowej przerwy świątecznej. Zanim jednak na dobre wpadniemy w wir świątecznych zakupów i przygotowań, warto znaleźć wolną chwilę i odwiedzić wyjątkowe miejsce, w którym w pełni poczujemy świąteczny klimat! Winter Kingdom w Energylandii to wyjątkowe wydarzenie, które pozwala przenieść się w magiczny, bajkowy świat świętego Mikołaja oraz spędzić miło czas w gronie rodziny i przyjaciół.

Zimowe atrakcje Energylandii zaskoczą nie tylko dzieci, ale także osoby dorosłe, które na pewno przypomną sobie, jak cudownie było być dzieckiem i z niecierpliwością oczekiwać na mikołajkowe i bożonarodzeniowe prezenty.

Winter Kingdom w Energylandii – dlaczego warto wziąć udział w tym wydarzeniu?

Energylandię niesłusznie kojarzymy jedynie z letnim wypoczynkiem. Wprawdzie część atrakcji tego parku rozrywki poza sezonem jest niedostępna, ale możemy w zamian wziąć udział w sezonowym wydarzeniu, które cieszy się ogromną popularnością nie tylko wśród małych turystów.

W dniach 25.11.2023 – 21.01.2024 Energylandia zamieni się w prawdziwe zimowe królestwo doskonałej zabawy, zapewniając masę atrakcji i pozwalając zyskać wyjątkowe wspomnienia. Winter Kingdom w Energylandii to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, które zapewnia atrakcje dla dzieci i osób dorosłych. Tuż przed świętami Energylandia zamienia się w wioskę świętego Mikołaja oraz największy w Polsce Ogród Świateł, który rozbłyśnie blaskiem aż 5 000 000 światełek. Zdaniem organizatorów wydarzenia rozświetlona Energylandia ma być widoczna z kosmosu!

Oprócz Ogrodu Świateł, który sprawia, że Park Rozrywki zyskuje wyjątkową oprawę, na turystów czekają także inne atrakcje np.:

  • kilkunastometrowa, pięknie udekorowana choinka,
  • spotkania ze świętym Mikołajem,
  • całkiem nowe dekoracje i zimowe scenki,
  • lodowisko,
  • snowtubing,
  • warsztaty zdobienia pierników,
  • świąteczne pokazy z udziałem utalentowanych artystów,
  • bożonarodzeniowy jarmark.

To jednak nie wszystkie z zimowych atrakcji Energylandii, bo na fanów mocnych wrażeń czekają również atrakcje poszczególnych stref parku, które dostępne są także w sezonie letnim.

Skorzystanie z atrakcji, które oferuje Energylandia zimą, to wyjątkowa okazja, by zyskać wspaniałe wspomnienia. Co więcej, wykonane w niesamowitej scenerii fotografie pozwolą za kilka lub kilkanaście lat powrócić do spędzonych w Zatorze wyjątkowych chwil.

Jak przygotować się do wizyty w Energylandii i udziału w Winter Kingdom?

Na początek warto zarezerwować komfortowy nocleg, bo kilka godzin w Energylandii to zbyt mało, aby w pełni nacieszyć się atrakcjami Winter Kingdom. Idealną bazę wypadową stanowią położone w cichej, spokojnej i malowniczej okolicy Domki Słoneczne Wzgórze w Przybradzu koło Zatora, w których można w spokoju odpocząć po udanej zabawie i przygotować się na kolejny dzień wyjątkowych wrażeń. Na Słonecznym Wzgórzu czekają kompleksowo wyposażone, całoroczne apartamenty z tarasami, z których można podziwiać wyjątkowe widoki, ciesząc się wypoczynkiem w gronie rodziny lub przyjaciół.

Obowiązkowo przed wizytą w Energylandii trzeba przygotować ciepłe kurtki, buty, czapki, szaliki i rękawiczki, bo pogoda w Beskidzie Małym może zaskoczyć. Większość atrakcji Winter Kingdom wymaga przebywania na świeżym powietrzu, co sprawia, że ciepła odzież na pewno się przyda. W Energylandii dostępnych jest wiele punktów gastronomicznych, jednak warto zabrać ze sobą termos z ciepłą herbatą, aby rozgrzać się, czekając w kolejkach do poszczególnych atrakcji.

Podsumowanie

Zimowe atrakcje Energylandii pozwalają poczuć magię świąt, gwarantując wiele ciekawych atrakcji dla turystów z każdej grupy wiekowej. W Zatorze można podziwiać największy w Polsce Ogród Świateł oraz spotkać się ze świętym Mikołajem i elfami, które tłumnie przybywają do Energylandii, aby umilać czas dzieci i dorosłych. Dodatkową atrakcją Winter Kingdom jest np. możliwość aktywnego spędzania czasu na lodowisku, skorzystania z mrożącej krew w żyłach przejażdżki Roller Coasterem oraz doskonałej zabawy w 5 strefach rozrywki dla różnych grup wiekowych. Atrakcje Winter Kingdom w Energylandii będą dostępne niemal do końca stycznia, co jest okazją do zaplanowania nie tylko spotkania ze świętym Mikołajem, ale także dłuższego świątecznego wypoczynku w Zatorze.

Szukając idealnej bazy wypadowej, z której można szybko dotrzeć do Energylandii i innych parków rozrywki, warto zarezerwować nocleg na Słonecznym Wzgórzu, gdzie można w pełni odpocząć i zregenerować organizm po dniu niesamowitych wrażeń.