Park Rozrywki Energylandia w Zatorze to miejsce unikalne w skali Polski. Od początku swojego istnienia Energylandia stawia na ciągły rozwój, oferując nowe atrakcje, z których mogą korzystać nie tylko dzieci, ale także osoby dorosłe. Ten Rodzinny Park Rozrywki i w tym roku przygotował wiele ciekawych nowości, które trzeba poznać! Specjalnie dla Was zrobiliśmy mały research i przygotowaliśmy krótkie przedstawienie nowych atrakcji Energylandii, z których można już korzystać lub będą one dostępne wkrótce.

Energylandia – Park Rozrywki, który niezmiennie zaskakuje!

W przypadku Energylandii kreatywność idzie w parze z bezpieczeństwem oraz wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Nie sposób skorzystać z wszystkich atrakcji w jeden dzień, dlatego najlepiej zarezerwować noclegi w Domkach Słoneczne Wzgórze, skąd szybko dotrzecie do Energylandii. Na Słonecznym Wzgórzu odpoczniecie po wizycie w Parku Rozrywki, uspokoicie emocje oraz naładujecie akumulatory przed poznawaniem pięknej okolicy!

Oferujemy wszystko, czego potrzebują spragnieni ciszy, spokoju i komfortowego wypoczynku turyści z każdej grupy wiekowej. Wygodne, przestronne apartamenty, wyjątkowe widoki i teren przystosowany do pobytu rodzin z małymi dziećmi. U nas poznacie wszystkie uroki Beskidu Małego oraz zyskacie bazę wypadową do zwiedzania pięknej i obfitującej w różne atrakcje okolicy.

Nowości w strefach Smoczy Gród i Aqualantis

Strefa Smoczy Gród to wyjątkowa strefa rozrywki dla poszukujących mocnych wrażeń oraz chcących na chwilę przenieść się do świata fantasy. Czeka tutaj aż 5 gotowych do testowania atrakcji oraz nadal przygotowywany do wielkiego otwarcia diabelski młyn Wonder Wheel, z którego będzie można podziwiać cały teren Parku i najbliższą okolicę – wysokość 53 m, prędkość 5.4 km/h.

W strefie Smoczy Gród już możecie testować m.in. najwyższy na świecie Wooden Roller Coaster o nazwie Zadra – długość trasy 1316 m, wysokość 63,8, maksymalna prędkość 121 km/h, 90 stopni nachylenia przy spadku, 3 inwersje. Do dyspozycji turystów udostępnione w tej strefie zostały także:

 • kolejka Dragon Adventure,
 • kolejka Draken,
 • kolejka Frida,
 • karuzela Fuego.

Strefa Aqualantis zapewnia możliwość skorzystania z 13 nowych atrakcji dla każdej z grup wiekowych. Znajdzie się tutaj coś wyjątkowego dla maluchów, nastolatków, a także dorosłych. Największą atrakcją strefy Aqualantis jest roller coaster typu Double Launch Coaste o nazwie Abyssus – długość trasy 1316 m, wysokość 38 m, prędkość 100 km/h.

Inne atrakcje strefy Aqualantis, z których można już korzystać to m.in.:

 • umożliwiająca bitwę wodną karuzela Whirlpool Water Fight,
 • karuzela „łódź podwodna” Submarine Dive,
 • gwarantująca relaks i dająca możliwość eksploracji zatopionego miasta kolejka wodna Grotto Expedition – długość wodnej trasy 300 m, prędkość 3,5 km/h,
 • karuzela dla najmłodszych Magic Pump,
 • Burning Engine – Super Pompa w wersji dla przyszłych marynarzy i wilków morskich,
 • generujący nieprawdopodobne przeciążenia roller coster Tidal Wave Twister – długość trasy 90 m, prędkość 51 km/h,
 • wypełnione skarbami Atlantydy muzeum Merchant Of Aqualantis.

Na wielkie otwarcie czekają także inne atrakcje Energylandii. Jedną z nich jest strefa dla najmłodszych – Sweet Valley, której cukierkowa sceneria przypadnie do gustu zarówno dzieciom, jak i rodzicom. Już wkrótce otwarte zostaną wszystkie atrakcje „cukierkowej krainy”. W strefie Sweet Valley będzie można skorzystać z:

 • nowego roller coastera o smacznej nazwie Choco Chip Creek – długość trasy 1200 m, wysokość 16,5 m, prędkość 55 km/h,
 • karuzeli wiedeńskiej Candy Carousel,
 • interaktywnej, magicznej karuzeli Candy Critters,
 • wodnej atrakcji Bumble Boats,
 • balonowej karuzeli Sweet Swing,
 • wyjątkowej karuzeli „szalona stodoła” Crazy Barn,
 • kolejki Mini Track’ Tour Ride, która zabierze najmłodszych w przejażdżkę po krainie słodkich lizaków,
 • filiżankowej karuzeli Twis’tea,
 • roller coastera Honey Harbour – długość trasy 254 m, wysokość 11,7 m, prędkość 46 km/h.

Brzmi słodko? I tak właśnie będzie, ale na skorzystanie ze strefy Sveet Valley trzeba jeszcze trochę poczekać. Cierpliwość na pewno się opłaci, bo niezapomniane wrażenia to znak rozpoznawczy Energylandii! Niespodzianką na sezon 2022 jest także planowane otwarcie nowej strefy wodnego szaleństwa – Bamboo Bay.

Podsumowanie

Energylandia to jedna z największych atrakcji Zatora. W sezonie 2022 ten Park Rozrywki otwiera nowe atrakcje, a z niektórych można skorzystać już dziś. Planując wyjazd do Zatora, aby sprawdzić nowości w Energylandii, koniecznie zarezerwujcie noclegi w Domkach Słoneczne Wzgórze! Nasza oferta dostosowana jest także do potrzeb grup zorganizowanych np. wycieczek szkolnych, które każdego roku tłumnie odwiedzają Energylandię tuż przed wakacjami.

Otwarcie kolejnego sezonu Energylandii zapewni niesamowite wrażenia i wyjątkowe wspomnienia. Masa nowych atrakcji pozwoli na niczym nieskrępowaną zabawę i dostarczy jedynie pozytywnych emocji. Jeżeli jeszcze zastanawiacie się, czy warto odwiedzić Zator i poznać atrakcje Energylandii na sezon 2022, to zapewniamy, że TAK! Już teraz możecie zarezerwować noclegi na Słonecznym Wzgórzu, gdzie przygotujecie się na czekające Was wyzwania, a także odzyskacie spokój po emocjonującej wizycie w Energylandii. Serdecznie zapraszamy!