Coraz więcej osób decyduje się na świętowanie Mikołajek i Bożego Narodzenia poza domem. Wyjazd w okresie świąt ma wiele zalet, a najważniejszą z nich jest możliwość połączenia relaksu i doskonałej zabawy oraz uniknięcia świątecznego stresu. Położony w Kotlinie Oświęcimskiej Zator to doskonałe miejsce na zimowy wypoczynek. Co robić zimą w Zatorze? Jakie atrakcje czekają tutaj na turystów? Podpowiadamy.

Decydując się na spędzenie świąt poza domem, warto odwiedzić Zachodnią Małopolskę, która oferuje wiele ciekawych rozrywek. Idealną bazą noclegową i wypadową są całoroczne Domki na Słonecznym Wzgórzu w Przybradzu. Można tutaj cieszyć się błogim odpoczynkiem w gronie rodziny i przyjaciół, a także w pełni zregenerować siły po zimowym szaleństwie na okolicznych stokach narciarskich oraz wizycie w Energylandii i innych parkach rozrywki.

Wizyta w Energylandii – idealny prezent z okazji Mikołajek

Wiele osób kojarzy Park Rozrywki Energylandia z atrakcjami, które dostępne są w sezonie letnim, czyli m.in. parkiem wodnym, jednak miejsce to oferuje także liczne atrakcje w sezonie zimowym. Szukając idealnego prezentu z okazji Mikołajek, który nie tylko wywoła uśmiech na twarzy dzieci, ale także dorosłych, dostarczając wyjątkowych przeżyć i niezapomnianych wspomnień, warto sprawdzić atrakcje, z których można korzystać w Energylandii zimą. Park rozrywki przygotował ich naprawdę sporo, co sprawi, że każdy uczestnik wyjazdu będzie nim w pełni usatysfakcjonowany. Rezerwując nocleg w Domkach Słoneczne Wzgórze, można zyskać wygodną i komfortową bazę wypadową, z której dotarcie do Energylandii nie stanowi żadnego problemu. Na korzystanie z zimowych atrakcji Energylandii warto zarezerwować sobie minimum dwa dni, bo w kilka godzin nie sposób w pełni nacieszyć się oferowanymi przez ten park rozrywki atrakcjami.

Już końcem listopada Energylandia zmienia się w prawdziwe zimowe królestwo, w którym można w poczuć wyjątkowy klimat świąt oraz spotkać się ze świętym Mikołajem! W tym roku Winter Kingdom w Energylandii oferuje także wiele innych atrakcji. Na szczególną uwagę zasługują m.in.:

 • największy w Polsce Ogród Świateł – 5 milionów światełek oraz 5 stref doskonałej zabawy,
 • jarmark bożonarodzeniowy,
 • warsztaty zdobienia pierników,
 • snowtubing,
 • lodowisko,
 • parady i świąteczne pokazy.

Oczywiście, zimą w Energylandii można także skorzystać z wielu atrakcji, które dostępne są w sezonie letnim. Zimowa przejażdżka Roller Coasterem to obowiązkowy punkt wizyty w Energylandii dla każdego fana mocnych wrażeń!

Stacja Narciarska Czarny Groń i stok narciarski w Kocierzu – miejsca idealne dla fanów białego szaleństwa

Początkujący i doświadczeni narciarze nie mogą przegapić okazji do spędzenia wyjątkowych chwil na stoku. Stacja Narciarska Czarny Groń zapewnia idealne warunki dla narciarzy i snowboardzistów, oferując także dodatkowe atrakcje dla turystów z każdej grupy wiekowej, czyli m.in.:

 • lodowisko,
 • bogato wyposażony snowpark,
 • bezpieczne miejsce do jazdy na sankach oraz nauki jazdy na nartach,

Nie mniej ciekawych atrakcji czeka na miłośników białego szaleństwa w Kocierzu. To miejsce idealne do stawiania pierwszych kroków na nartach i snowboardzie, a także doskonalenia już zdobytych umiejętności. W tym roku w Kocierzu czekają na turystów także dodatkowe atrakcje m.in. snowtubing, karuzela śnieżna, lodowisko i skutery śnieżne.

Aktywne spędzanie czasu na stokach narciarskich umilają przepiękne widoki, a także możliwość bliskiego kontaktu z naturą.

Park Miniatur „Świat Marzeń” w Inwałdzie – okazja do kolejnego spotkania ze świętym Mikołajem i nie tylko…

Zimowe atrakcje dla turystów z różnych grup wiekowych przygotował także Park Miniatur „Świat Marzeń” w Inwałdzie. Przekraczając jego bramy, wkroczymy do Magicznego Lasu Świętego Mikołaja, w którym czeka masa ciekawych atrakcji, a jedną z nich jest, jedyna w swoim rodzaju, Żywa Szopka!

Inne niespodzianki, które przygotował dla turystów Park Miniatur „Świat Marzeń” w zimowej odsłonie, to m.in.:

 • spotkanie z Mikołajem;
 • Kraina Światła;
 • atrakcje Lunaparku: Autoscooter, Karuzela Beczułki, Kolejka Farma, Mega Plac Zabaw.

Podsumowanie

Mikołajki i Boże Narodzenie w Zatorze to jedyna i niepowtarzalna okazja do spędzenia czasu z bliskimi w niezapomniany sposób. Domki Słoneczne Wzgórze to idealne miejsce na nocleg podczas zimowego pobytu w Zatorze, a także świetna baza wypadowa do korzystania z wszystkich atrakcji Zachodniej Małopolski.