W końcu nadeszły długo wyczekiwane wakacje. Gdzie spędzić przyjemny urlop, który dostarczy nie tylko okazji do błogiego relaksu, ale także emocjonujących wrażeń dla małych i dużych turystów? Idealnym wyborem jest Beskid Mały, gdzie czekają nie tylko niezapomniane widoki, ale także unikalne w skali Polski atrakcje. Na Słonecznym Wzgórzu znajdziecie wszystko, czego potrzeba do udanego wypoczynku – ciszę, spokój oraz komfortowe i przestronne apartamenty, w których można skutecznie wypocząć po całym dniu aktywnej zabawy i zwiedzania okolicy Zatora.

Co robić na Słonecznym Wzgórzu przez 5 dni? Sprawdźcie!

Nawet krótki urlop może naładować akumulatory oraz zapewnić wiele ciekawych atrakcji. W ciągu 5 dni można w pełni nacieszyć się wszystkimi atrakcjami Energylandii, odwiedzić inne ciekawe miejsca np. usytuowany w malowniczym otoczeniu gór Czarny Groń Resort oraz Park Miniatur „Świat Marzeń” w Inwałdzie, a także poznać walory przyrodnicze obszaru Natura 2000 Dolina Dolnej Skawy podczas spływu kajakowego. Domki Słoneczne Wzgórze to idealna baza wypadowa do zwiedzania Zatora i okolicy oraz miejsce, w którym można wypocząć po różnych aktywnościach.

Dzień 1 i 2 – Energylandia – Park Rozrywki dla małych i dużych turystów!

Pobyt w Zatorze powinien uwzględniać wizytę w Energylandii. Na poznanie wszystkich atrakcji tego miejsca warto zarezerwować sobie 2 dni, które pozwolą w pełni oddać się niczym nieskrępowanej przyjemności emocjonującej zabawy. Każdego roku Energylandia oferuje nowe atrakcje, które koniecznie trzeba poznać! To miejsce idealne dla rodzin z dziećmi, paczki przyjaciół, par, a nawet seniorów, bo wiek nie jest tutaj żadnym ograniczeniem. W sezonie 2022 Energylandia oferuje wiele nowych atrakcji, wśród których na szczególną uwagę zasługują m.in.:

  • Zadra – najwyższy na świecie WOODEN ROLLER COASTER, który znajdziemy w strefie Smoczy Gród;
  • Abbysys – rollercoaster typu Double Launch Coaster, który stanowi obecnie jedną z najważniejszych atrakcji strefy Aqualantis;
  • strefa wodnej rozrywki, która idealnie sprawdza się podczas wakacyjnych upałów.

Energylandia oferuje wiele różnych stref rozrywki, w których każdy znajdzie idealne dla siebie atrakcje. Po podnoszącej poziom adrenaliny zabawie można odzyskać spokój i powrócić do formy, relaksując się na Słonecznym Wzgórzu np. w podgrzewanym, zadaszonym basenie lub podziwiając piękny zachód słońca z obszernego tarasu.

Dzień 3 – wakacyjne atrakcje Czarny Groń Resort

Czarny Groń oferuje wiele ciekawych atrakcji dla turystów. Choć wiele osób kojarzy to miejsce z zimowym szaleństwem na stoku, to latem czekają tutaj nie mniej ciekawe rozrywki. Dla wielbicieli ekstremalnych wrażeń Czarny Groń w miejscowości Rzyki, nieopodal Wadowic i Andrychowa, otwiera wrota Magicznej Osady, w której znajdują się m.in.:

  • najdłuższy w Polsce pumptrack o długości aż 415m,
  • Magiczna Twierdza,
  • park linowy dla najmłodszych,
  • ścianka wspinaczkowa,
  • Edukacyjna strefa Pingwina.

1 dzień spędzony w tak wyjątkowym miejscu to nie tylko okazja do udanej zabawy, ale także podziwiania piękna przyrody, która jest tutaj na wyciągnięcie ręki. Czarny Groń znajduje się w malowniczej, otoczonej górami dolinie, gdzie możemy w pełni odpocząć od miejskiego zgiełku i przytłaczającej betonozy.

Dzień 4 – spływ kajakowy na rzece Skawie

Kolejny dzień pobytu w Zatorze warto wykorzystać na poznanie walorów przyrodniczych obszaru Natura 2000 Dolina Dolnej Skawy, który jest siedliskiem wielu gatunków roślin i ptactwa wodnego. Spływ kajakowy to propozycja dla każdego, kto nie boi się wody i chce w pełni rozkoszować się bliskim kontaktem z naturą, która koi nerwy i pozwala odzyskać równowagę pomiędzy ciałem i umysłem.

Dzień 5 – Park Miniatur „Świat Marzeń” w Inwałdzie

Park Miniatur „Świat Marzeń” w Inwałdzie to idealna propozycja na ostatni dzień pobytu w Domkach Słoneczne Wzgórze. Do dyspozycji turystów jest tutaj wiele niesamowitych atrakcji np. zachęcający do zabawy labirynt, przenosząca zwiedzających do czasów starożytnych piramida Tutenchamona, a także ogrody, w których możemy odbyć emocjonującą wycieczkę pośród wyjątkowych kompozycji miniaturowych zabytków.

Podsumowanie

5-dniowa wycieczka z Energylandią i Czarnym Groniem w tle to doskonały pomysł na ciekawy i pełen wrażeń wyjazd z rodziną lub przyjaciółmi. Na Słonecznym Wzgórzu w pełni wypoczniecie po trudach zwiedzania oraz naładujecie akumulatory pozytywną energią, która pozwoli przez długi czas cieszyć się nie tylko wakacjami, ale także radzić sobie z codzienną rutyną. Serdecznie zapraszamy do Domków Słoneczne Wzgórze, które gwarantują komfortowy wypoczynek, stanowiąc jednocześnie doskonałą bazę wypadową do zwiedzania Beskidu Małego.