Zator to idealne miejsce do wypoczynku dla osób, które preferują aktywne spędzanie wolnego czasu. Przepiękna okolica Doliny Karpia zachęca do pieszych i rowerowych wycieczek, pozwalając naładować akumulatory i w pełni wykorzystać czas spędzony na łonie natury. Sprawdź, gdzie warto wybrać się na rowerową wycieczkę, wypoczywając w Zatorze.

Beskid Mały zachwyca różnorodnością atrakcji turystycznych oraz zapierających dech w piersiach krajobrazów. Ciekawe zabytki, zapewniające masę atrakcji parki rozrywki, miejsca, w których można wypocząć nad wodą, nowoczesna infrastruktura sportowo-rekreacyjna, liczne szlaki turystyczne i ścieżki spacerowe oraz trasy rowerowe pozwalają do maksimum wykorzystać wolny czas, ciesząc się wypoczynkiem szytym na miarę potrzeb i oczekiwań.

Zanim wyruszymy na podbój Zachodniej Małopolski, warto dowiedzieć się więcej na temat szlaków turystycznych, ścieżek spacerowych i tras rowerowych w Zatorze i okolicy. Domki Słoneczne Wzgórze w Przybradzu koło Zatora to idealna baza wypadowa, z której można w krótkim czasie dotrzeć do większości okolicznych zabytków i parków rozrywki. Na Słonecznym Wzgórzu czekają na turystów cisza, spokój i przestronne apartamenty oraz liczne atrakcje np. basen z podgrzewaną wodą, plac zabaw i 7-osobowe jacuzzi.

Trasy rowerowe w Zatorze i okolicy

Trasy rowerowe Doliny Karpia pozwalają w pełni nacieszyć się bliskim kontaktem z piękną przyrodą. W Zatorze i okolicy wytyczone zostały trasy rowerowe, z których mogą korzystać zarówno początkujący, jak i doświadczeni turyści rowerowi. Nie trzeba zabierać na wakacje rowerów, aby cieszyć się poznawaniem okolicy podczas rowerowej wycieczki. Wypoczywającym w Domkach Słoneczne Wzgórze miłośnikom turystyki rowerowej oferujemy możliwość bezpłatnego wypożyczenia rowerów, dzięki którym można poznać Beskid Mały, ciesząc oko wyjątkowymi widokami.

Rowerowa wycieczka to idealny sposób na relaks w gronie rodziny lub przyjaciół. W pobliżu Słonecznego Wzgórza jest kilka tras rowerowych o różnej długości i poziomie trudności.

Papieskie drogi do Doliny Karpia

Jednym z ciekawszych szlaków rowerowych w pobliżu Słonecznego Wzgórza jest trasa śladami Jana Pawła II. Papieskie drogi do Doliny Karpia to stosunkowo łatwa trasa rowerowa o długości 44,3 km, która rozpoczyna się i kończy w Wadowicach. Trasa rowerowa biegnie przez Wadowice, Witanowice, Woźniki, Bachowice, Laskową, Zator i Graboszyce, zapewniając możliwość podziwiania wyjątkowych krajobrazów oraz poznawania historii regionu. Ciekawe zabytki i miejsca, które można zwiedzić podczas wycieczki to m.in.:

  • pochodzący z pierwszej połowy XVI wieku drewniany kościół w Woźnikach,
  • wybudowany w 1393 roku gotycki kościół w Zatorze,
  • wzniesiony w 1445 roku zatorski Zamek,
  • słynąca z wyjątkowych walorów przyrodniczych, krajobrazowych i historycznych Dolina Karpia, której obszar został zarejestrowany w sieci Natura 2000,
  • pochodzący z końca XVI wieku drewniany kościół w Graboszycach.

Papieskie Drogi do Doliny Karpia uwzględniają również wadowickie zabytki i miejsca związane z Janem Pawłem II np. dom rodzinny Jana Pawła II i bazylikę w Wadowicach.

Trasa rowerowa Zator – Rudze

Trasa rowerowa Zator – Rudze to idealny wybór dla początkujących turystów rowerowych. Dystans do pokonania to 7,3 km. Trasa rozpoczyna się w centrum Zatoru, biegnąc w kierunku południowym do miejscowości Rudze, która położona jest nad rzeką Skawą. W okolicy biegnie także inny szlak rowerowy, który łączy dwa zamki – zamek w Zatorze i zamek w Graboszycach.

Wyjątkowe atrakcje na trasie rowerowej Zator – Rudze to m.in. Kompleks Stawów Bugaj i Kompleks Stawów Rudze. Podczas rowerowej wycieczki możemy również podziwiać zabytki Zatoru m.in. zatorski zamek, gotycki kościół św. Wojciecha i św. Jerzego z XIV wieku, dworek w Rudzach oraz neogotycki ratusz.

Trasa rowerowa Smolice – Grodzisko

Licząca 8,5 km trasa rowerowa Smolice – Grodzisko powinna zainteresować turystów, którzy oczekują wyjątkowych widoków.

Ta trasa o łatwym/średnim stopniu trudności rozpoczyna się w Smolicach, prowadząc w kierunku południowym do wsi Palczowice, a następnie do Kopca Grunwald, z którego rozpościera się przepiękny widok na Kompleks Stawów Spytkowice oraz panoramę nadwiślańskich terenów. Na trasie znajduje się drewniany kościół św. Jakuba Apostoła w Palczowicach.

Podsumowanie

Wypoczynek na Słonecznym Wzgórzu to idealna okazja do poznania wszystkich atrakcji Zachodniej Małopolski. Każdy turysta może tutaj cieszyć się nie tylko pełnią relaksu, korzystając m.in. z zadaszonego i podgrzewanego basenu, ale także bezpłatnie wypożyczyć rower, który ułatwi poznawanie walorów przyrodniczych i historycznych Beskidu Małego.

Domki Słoneczne Wzgórze to doskonała baza wypadowa, z której można wyruszyć na piesze i rowerowe szlaki turystyczne, szybko dotrzeć do parków rozrywki oraz okolicznych miejscowości, w których znajdują się liczne zabytki i miejsca związane z historią regionu. Do dyspozycji naszych Gości oddajemy kompleksowo wyposażone, przestronne apartamenty z tarasami oraz bezpieczny plac zabaw, boisko, basen, jacuzzi i niezbędne akcesoria np. meble tarasowe i grille, dzięki którym pobyt na Słonecznym Wzgórzu będzie nie tylko okazją do poznawania okolicy, ale także pomoże naładować akumulatory i nacieszyć się czasem spędzanym w gronie rodziny i przyjaciół.