Dzisiejszy wpis poświęcimy rządowemu wsparciu skierowanemu do polskich rodzin oraz pośrednio rodzimej branży turystycznej, która w związku z pandemią COVID-19 została na pewien czas zamrożona i poniosła duże straty. Wbrew powszechnej opinii, Polski Bon Turystyczny to bardzo ciekawe rozwiązanie, a jego głównym beneficjentem są przede wszystkim nasze dzieci.

Co więcej, cały projekt został skonstruowany, tak aby wspierać turystykę krajową, gdzie można przecież dobrze się bawić, lepiej poznać naszą historię i kulturę oraz czuć się jak u siebie, bez obaw o barierę językową, różnice kursów czy logistykę wyjazdu. W końcu atrakcje turystyczne i zabytki naszego kraju dorównują, a pod wieloma względami przewyższają te z Półwyspu Bałkańskiego, znad Morza Czarnego czy choćby z krajów sąsiadujących z Polską. Dolina Karpia i okolice również posiadają mnóstwo bajecznych atrakcji, piękną przyrodę oraz przyjaznych mieszkańców. Przecież gdyby tak nie było, to nie przyjeżdżałoby do nas tak wielu turystów, a Ty drogi czytelniku nie skrolowałbyś naszej strony, prawda?

Kto może skorzystać z bonu?

Polski Bon Turystyczny Zator to elektroniczny 16-cyfrowy kod o wartości 500 zł, który przysługuje każdemu dziecku do 18 roku życia i umożliwia opłacenie wakacji. Niezależnie od wysokości osiąganych dochodów. Ponadto, dzieci z orzeczoną niepełnosprawnością mają prawo do dodatkowego bonu uzupełniającego – również o wartości 500 zł, co razem daje 1000 zł dla każdego niepełnosprawnego dziecka.

Gdzie i za co można płacić Polskim Bonem Turystycznym?

Bon można wykorzystać na terenie Polski, w tym w noclegi Zator i okolicach. Ważne, aby firma była autoryzowanym partnerem w celu obsługi transakcji. Listę podmiotów można sprawdzić TUTAJ. Płatność bonem obejmuje usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne. Może to być hotel, pensjonat, gospodarstwo agroturystyczne, camping czy domki noclegowe – Domki Słoneczne Wzgórze w Przybradzu są autoryzowanym partnerem akcji i honorują bony turystyczne. Warto dodać, że bon wykorzystamy, płacąc za kolonie, „zielone szkoły”, obozy harcerskie, sportowe, rekreacyjne oraz krajowe wycieczki realizowane przez biura podróży lub organizacje pożytku publicznego.

Jak uzyskać Polski Bon Turystyczny?

Zdobycie bonu jest bardzo proste i nie wymaga specjalnych wizyt w żadnym urzędzie, ponieważ całą operację wykonujemy przez internet. Najpierw należy zarejestrować się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS). Do rejestracji będzie potrzebny Profil Zaufany (potwierdzony), kwalifikowany podpis elektroniczny lub system bankowości internetowej (PKO BP, Inteligo, BOŚ Bank, Millenium Bank, Citi Handlowy, ING Bank Śląski). Następnie należy wybrać zakładkę „bon turystyczny” i wprowadzić wymagane dane. Na końcu zostanie wygenerowany 16-cyfrowy kod, który otrzymasz SMS-em lub e-mailem. To wszystko! Cała operacja trwa tylko kilka minut, a otrzymany bon można wykorzystać w dowolnym terminie, jednak nie później niż do 31 marca 2022 r. Kod wystarczy okazać podczas płatności za nocleg lub przy kwaterowaniu.

Film instruktażowy, pokazujący aktywację bonu, jest dostępny TUTAJ. Jeżeli masz jakieś pytania, to skontaktuj się z konsultantem infolinii ZUS pod nr tel. 22 11 22 111 lub wyślij e-mail na adres: bon@zus.pl.

Pakuj walizki i w drogę!

Jak widać oferta Polskiego Bonu Turystycznego to atrakcyjna możliwość wykupienia noclegu lub innej usługi turystycznej dla swoich dzieci. Procedura jest prosta, a termin ważności długi, więc bez problemu można z niego korzystać, bez obaw o brak czasu czy urlopu. Dzięki niemu wielu z naszych rodaków na nowo odkryje Polskę jako bardzo ciekawą opcję wakacyjnej destynacji turystycznej. Nie bójmy się sięgać po to, co zostało przygotowane specjalnie dla nas, zwłaszcza że wszelkie obostrzenia i długie pozostawanie w domu mogły negatywnie wpływać na naszą psychikę i jakość życia. Dlatego tym bardziej zachęcamy do aktywacji bonu turystycznego Zator i organizacji choć kilkudniowej wycieczki, by zregenerować siły i na nowo cieszyć się życiem. W końcu dodatkowe 500 zł na wakacje piechotą nie chodzi 😉