O śniadaniu słów kilka

Pobyt w Zatorze i okolicach to niecodzienna okazja, by zakosztować rozrywek najwyższych lotów – od tych widokowych na pokładzie samolotu przez podniebne przejazdy kolejkami górskimi po odkrywanie dinozaurowych tajemnic oraz zwiedzanie najciekawszych miejsc Małopolski. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że wielogodzinne, a nawet wielodniowe korzystanie z wszelkich atrakcji Doliny Karpia wiąże się z dostarczeniem organizmowi pożywienia bogatego w cenne składniki odżywcze. Dlatego też niniejszy wpis poświęciliśmy roli śniadania w codziennej diecie każdego rozrabiaki – małego i tego już nieco bardziej dojrzalszego. Nieważne jak ugryziemy ten temat – ważne, aby zarówno dzieci, jak i rodzice byli świadomi, iż bez wartościowego śniadania lepiej nie ruszać się z dom(k)u.

Energia z pożywienia

Nie od dziś wiadomo, że śniadanie to obok obiadu najważniejszy posiłek dnia. Jednak czy w ferworze codziennej gonitwy przeplatanej pracą oraz szybką (zwykle byle jaką) konsumpcją mamy czas i ochotę na przygotowanie naprawdę dobrego posiłku nie tylko pod względem doznań smakowych, ale i zdrowotnych? Na domiar złego, nawet w dni wolne, a szczególnie na wyjazdach, zdarza nam się napotykać wiele problemów z przygotowaniem prostego posiłku lub znalezieniem punktu gastronomicznego, który pozwoliłby nam na zaspokojenie tak podstawowej potrzeby jak jedzenie odpowiedniej jakości.

Eksperci od żywienia zalecają, by w ciągu dnia spożywać od 4 do 5 posiłków, średnio co 3-4 godziny. Oczywiście wiele osób powie, że to niemożliwe. I słusznie. Praca i obowiązki domowe pochłaniają mnóstwo czasu, energii i naszych myśli, dlatego zwyczajnie zapominamy o regularnym jedzeniu lub zwyczajnie nie mamy na to czasu, bo w danej chwili „są rzeczy ważniejsze”. Skoro tak stawiamy sprawę, to przynajmniej zadbajmy o to, żeby zacząć dzień od smacznego i wartościowego śniadania, które pozwoli nam przetrwać do obiadu, który będzie stanowił nasze solidne „doładowanie” numer dwa. Dzięki temu ułatwi naszemu organizmowi zrównoważenie zasobów energetycznych przynajmniej w tym czasie, kiedy „musimy” działać na najwyższych obrotach. Z kolei w dni wolne pozwoli nam zachować żywieniową dyscyplinę i doda energii do działania podczas zabaw i czasu wolnego.

Warto pamiętać, że przeciętne śniadanie powinno dostarczyć ludzkiemu organizmowi blisko 30% dziennego zapotrzebowania na energię, witaminy, mikro- i makroelementy dając przy tym ok. 600 kcal. Dzięki temu głód będzie zaspokojony, a ciało sprosta licznym wyzwaniom lub weekendowej rekreacji.

Zjedz śniadanie na Słonecznym Wzgórzu

Jeśli przyjrzymy się ofercie gastronomicznej obiektów noclegowych w okolicy, to niemal natychmiast dojdziemy do wniosku, że coś tutaj jest nie tak. Ludzie przyjeżdżający do Doliny Karpia całymi rodzinami bawią się, odpoczywają, idą spać, a gdy wstają rano – napotykają na (nie licząc fast foodów) żywieniową pustynię. W związku z tym właściciele Domków Słoneczne Wzgórze postanowili wyjść naprzeciw zapotrzebowaniu zgłaszanemu przez gości, proponując pyszną ofertę śniadań z dowozem. Jednocześnie dbając o to, by dostarczane jedzenie wpisywało się w kanony zdrowego żywienia – oczywiście z małymi wyjątkami 😉

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że do korzystania z atrakcji potrzeba energii. Przyjeżdżający do nas goście zatrzymują się zwykle na kilka dni w celu korzystania z licznych atrakcji, gdzie czasem trzeba się nieźle zmęczyć. Wieczorem są na tyle wyczerpani, że zwyczajnie nie mają już sił na zaprzątanie sobie głowy śniadaniem. A gdy się budzą, zwykle nie mają już czasu, bo przecież harmonogram pobytu jest wypełniony po brzegi. I tym sposobem śniadanie zostaje pomijane, a potrzeba jedzenia narasta…

Dlatego też posłuchaliśmy głosów naszych klientów, którzy zgłosili, że śniadania z dowozem byłyby bardzo dobrym pomysłem na wzbogacenie oferty naszego obiektu. Zakręciliśmy się tu i tam w poszukiwaniu samych dobrych rzeczy i voilà – mamy dla Was 5 wyśmienitych zestawów śniadaniowych, a jakże – z dowozem.

Bez stresu – pożywne śniadania z dowozem

Eksperci żywieniowi zalecają, aby pierwszy posiłek dnia był zróżnicowany i zawierał należytą ilość: białka, węglowodanów, tłuszczu, błonnika i witamin, aby uznać go za dobry pod względem dietetycznym. Na bazie tych rad zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby oferowane jedzenie było nie tylko zdrowe, ale i wyjątkowo smaczne, nawet dla małych niejadków. W naszych zestawach śniadaniowych znajdziecie: dobre pieczywo, porcję świeżych i zdrowych warzyw, nieco energetycznego mięsa, niezbędny nabiał w różnych wydaniach oraz… coś obłędnie słodkiego.

Z racji tego, że rano jakoś tak nigdy nie ma czasu, to polecamy, aby śniadania zamawiać do godz. 18:00, gdyż następnego dnia między 8:30 a 9:00 przywita Was nasz człowiek z paczuszką pysznego i zdrowego jedzenia za rozsądne pieniądze. Czy jest coś piękniejszego niż cieple, rodzinne śniadanie w jadalni lub na tarasie Słonecznego Wzgórza w otoczeniu natury?

Pamiętajcie, że aktualną ofertę śniadaniową oraz ceny znajdziecie w specjalnie przygotowanych dla Was ulotkach (w domkach) lub kontaktując się z obsługą noclegów. Do zobaczenia w Przybradzu i smacznego!

noclegi zator - sniadania