Zator to nie tylko parki rozrywki. W Zatorze i jego okolicach czeka na turystów wiele ciekawych atrakcji. W zależności od zainteresowań, wieku, pory roku, a także pogody, można spędzić tutaj przyjemnie czas podczas zwiedzania oraz aktywności i relaksu na świeżym powietrzu. Dowiedz się, jakie ciekawe atrakcje turystyczne znajdziesz w naszym pobliżu.

Choć Zator słynie w ostatnich latach z parków rozrywki, to warto poznać także całkiem inne oblicze tego miasta i jego najbliższych terenów. Można tutaj znaleźć ciekawe zabytki m.in. zamki i kościoły, liczne szlaki turystyczne i ścieżki spacerowe oraz tereny zachęcające do wypoczynku nad wodą.

Domki Słoneczne Wzgórze, które znajdują się w Przybradzu koło Zatora to idealna baza wypadowa do zwiedzania bliskiej i nieco dalszej okolicy. Dla zainteresowanych atrakcjami, które oferuje nasze miasto, polecamy kilka godnych uwagi miejsc, w które koniecznie trzeba się udać, wypoczywając na Słonecznym Wzgórzu.

Słoneczne Wzgórze – miejsce, w którym nie sposób się nudzić!

Zator w ostatnich latach stał się miastem wyjątkowym na turystycznej mapie polski. Z jednej strony piękna okolica Beskidu Małego zachęca do pieszych wędrówek i spędzania czasu wśród relaksującej zieleni lasów i łąk, a z drugiej strony można tutaj doświadczyć naprawdę ekstremalnych, niezapomnianych wrażeń.

Decydując się na pobyt w Domkach Słoneczne Wzgórze, można zyskać coś więcej niż jedynie komfortowy nocleg i miejsce do odpoczynku po trudach zwiedzania i korzystania z atrakcji, które oferuje najbliższa okolica. Nasze domki to miejsce, w którym można również spędzić leniwy urlop w otoczeniu pięknych widoków.

Rozrywkowa strona Zatora…

Trudno nie wspomnieć o tym, co przyciąga do Zatora bardzo dużą liczbę turystów w różnym wieku, czyli o zapewniających masę atrakcji parkach rozrywki.

Rodzinny Park Rozrywki Energylandia, Park Dinozaurów ZATORLAND, a także Park Miniatur „Świat Marzeń” w Inwałdzie to idealne propozycje dla wszystkich odwiedzających Słoneczne Wzgórze. Parki Rozrywki zapewniają atrakcje dla różnych grup wiekowych. Wyjątkowo szeroką ofertę dla małych i dużych przygotowała Energylandia, gdzie można korzystać z kilku różnych stref rozrywki np. strefy ekstremalnej i strefy wodnej oraz wziąć udział w wielu interesujących wydarzeniach.

Zabytki, ciekawe miejsca i relaks na łonie natury

Parki rozrywki nie są tutaj jedyną atrakcją. Chcąc zrelaksować się po korzystaniu z nowoczesnych rozrywek, warto poznać bliżej piękno przyrody i wyjątkowe zabytki Beskidu Małego. Na szczególną uwagę zasługują nie tylko większości osób znane już relikty przeszłości okolicznych miejscowości np. Oświęcimia i Wadowic, ale także te mniej znane miejsca na turystycznej mapie Małopolski.

W szczególności polecamy odwiedzić m.in.:

Zamek Książęcy w Zatorze – to wyjątkowo piękny i cenny zabytek Doliny Karpia, który niegdyś stanowił siedzibę książąt zatorskich;

Kościół parafialny pw. św. Andrzeja Apostoła w Graboszycach – drewniany kościół jest unikatowym w skali Polski zabytkiem sakralnym pogranicza śląsko-małopolskiego;

Muzeum – Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie i Zamek Lipowiec – to wyjątkowe miejsce pokochają nie tylko wielbiciele zabytków, ale także pięknych krajobrazów;

Małopolskie Muzeum Pożarnictwa w Alwerni – miejsce, w którym można zapoznać się z bogatą kolekcją m.in. wozów konnych i samochodów pożarniczych oraz dokumentacją fotograficzną ukazującą pracę strażaków.

Dla miłośników pięknej przyrody

Zator i okolice to idealne tereny do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej. Można tutaj spędzać aktywnie czas, np. spacerując ścieżkami przyrodniczymi. Na szczególną uwagę zasługuje m.in. ścieżka przyrodnicza „Rzeka Skawa” oraz ścieżka przyrodnicza „Górki Bachowskie – Buczyna”. Zaprawionym w wędrówkach turystom polecamy szlaki turystyczne, takie jak, Szlak Zabytków Ziemi Oświęcimskiej i Małopolski Szlak Architektury Drewnianej.

Szukając kontaktu z naturą, warto także nieco oddalić się od samego Zatora. Wyjątkową atrakcją dla turystów jest m.in. Park Krajobrazowy Dolinki Krakowskie, a także Ojcowski Park Narodowy, który jest najmniejszym Parkiem Narodowym w Polsce, ale zachwyca pięknem unikalnej w skali kraju przyrody.

Dla miłośników zwierząt idealną rozrywką będzie wizyta w Mini ZOO Kucyk w Inwałdzie. Na szczególną uwagę zasługuje również Alpapark, który znajduje się w malowniczej, leśnej części Alwerni.

Podsumowanie

Domki Słoneczne Wzgórze to idealna baza wypadowa do zwiedzania Zachodniej Małopolski, w której można nie tylko wypocząć i zregenerować siły, ale także korzystać z wyjątkowych atrakcji. Kryty, podgrzewany basen, jacuzzi, bezpieczny plac zabaw dla dzieci, boisko, a także zadbane otoczenie i komfortowe wyposażenie samodzielnych apartamentów pozwolą w pełni „naładować baterie” i zyskać wyjątkowe wspomnienia.