Pierwsza wizyta w Energylandii to emocjonujące przeżycie. W tym parku rozrywki czeka na turystów z każdej grupy wiekowej masa atrakcji, z których nie sposób skorzystać w ciągu jednego dnia. Jak przygotować się do wizyty w Energylandii? Na co trzeba zwrócić szczególną uwagę? Podpowiadamy.

Rodzinny Park Rozrywki Energylandia to atrakcja Zatora, która przyciąga turystów z Polski i zza granicy. Decydując się na wyprawę do Energylandii, powinniśmy właściwie się przygotować, dzięki czemu pobyt w Zatorze nie będzie wiązał się z niemiłymi niespodziankami.

Po pierwsze i najważniejsze – jednodniowa wycieczka nie pozwoli w pełni nacieszyć się wszystkimi atrakcjami Energylandii – dwa dni to absolutne minimum, aby skorzystać z oferowanych przez to miejsce atrakcji dla osób z różnych grup wiekowych.

Choć sezon w Energylandii rozpoczyna się wiosną, to z części atrakcji parku można korzystać również jesienią i zimą – poza sezonem można uniknąć tłumów oraz wziąć udział w tematycznych wydarzeniach. Oferta Energylandii zmienia się w zależności od pory roku, dlatego możemy mieć pewność, że nie będziemy się nudzić. Niestety, ten park rozrywki nie działa pełną parą przez cały rok – z ograniczonej oferty w sezonie jesienno-zimowym można korzystać do początku stycznia.

Co warto wiedzieć, planując pierwszą wizytę w Energylandii?

Rodzinny Park Rozrywki Energylandia to miejsce unikalne w skali Polski i Europy. Na 70 hektarach znajduje się ponad 120 atrakcji, które dopasowane są do potrzeb turystów z różnych grup wiekowych. Jedno jest pewne – nie sposób się tutaj nudzić!

Zanim kupimy bilety, które są dostępne nie tylko w kasach parku, ale także online, warto pomyśleć o rezerwacji noclegu, bo kilka godzin w Energylandii to zbyt mało, aby nacieszyć się pobytem w tym wyjątkowym miejscu. Doskonałym wyborem dla odwiedzających Energylandię są Domki Słoneczne Wzgórze, które znajdują się w Przybradzu koło Zatora. Miejsce to oferuje przestronne apartamenty, ciszę, spokój i dodatkowe atrakcje, które pomogą zregenerować się po szaleństwach w parku rozrywki i przygotować organizm na kolejne emocjonujące wyzwania.

Wizyta w Energylandii z małymi dziećmi

Do wizyty w Energylandii powinny dobrze przygotować się przede wszystkim osoby, które chcą odwiedzić to miejsce z małymi dziećmi. Teren jest ogromny, co może być wyzwaniem dla maluchów. Warto rozważyć zabranie wózka, który ułatwi przemieszczanie się.

Wiosną, gdy Energylandia otwiera się po chwilowej przerwie, powinniśmy pamiętać o zmiennej pogodzie – trzeba koniecznie zabezpieczyć się na wypadek np. deszczu i chłodnego wiatru, który może przeszkadzać podczas korzystania z kolejek górskich. Obowiązkowym wyposażeniem każdego turysty są wygodne buty, dzięki którym można swobodnie poruszać się po terenie parku.

Co zabrać ze sobą do Energylandii?

Odzież na wypadek zmiany pogody i wygodne buty to podstawa. Warto także pamiętać o chroniącym przed słońcem nakryciu głowy i kremie przeciwsłonecznym, którym zabezpieczymy skórę przed poparzeniami. Podręczne bagaże możemy bezpiecznie przechować w znajdujących się na terenie parku szafkach. Odwiedzając park latem, niezbędne jest zabranie stroju kąpielowego, ręcznika i klapek kąpielowych, aby móc korzystać z atrakcji parku wodnego.

Czy do Energylandii trzeba zabrać prowiant i napoje?

W Energylandii możemy korzystać z licznych punktów gastronomicznych, które oferują dania ciepłe, przekąski, napoje, a także lody i słodycze. W upalne dni warto zabrać butelkę wody mineralnej.

Na miejscu można także kupić pamiątki oraz akcesoria niezbędne podczas zabawy w strefie basenowej.

Podsumowanie

Wygodne buty i odpowiednia odzież to podstawa, jeżeli chcemy w pełni nacieszyć się ofertą Energylandii. Zanim zaczniemy planować wyjazd do parku rozrywki, warto zarezerwować nocleg, który pozwoli spędzić w Energylandii więcej czasu. Domki Słoneczne Wzgórze oferują wszystko, czego potrzebują osoby odwiedzające Zator – ciszę, spokój, piękne widoki, a także komfortową przestrzeń do wypoczynku i regeneracji sił przed kolejnym dniem, który spędzimy w największym parku rozrywki w Polsce.