Cóż, polska złota jesień powoli się kończy, a zaległe urlopy czy weekendowe wyjazdy wciąż czekają na odważnych. W związku z tym postanowiliśmy ułatwić Wam zadanie, proponując podręczną checklistę, która z pewnością przyda się tuż przed wyjazdem do Przybradza w Dolinie Karpia. Poznajmy więc przepis na udany pobyt, czyli kogo i co zabrać na Słoneczne Wzgórze.

  1. Rodzinę

W pojedynkę też jest fajnie, ale z rodziną najlepiej. Planując wyjazd do Przybradza, nie sposób nie zrobić niespodzianki żonie/mężowi oraz dzieciom, ponieważ jest tutaj całkiem sporo wyposażenia właśnie dla najmłodszych i komfortowe przestrzenie niezbędne do błogiego wypoczynku. Mamy na myśli przede wszystkim plac zabaw ze zjeżdżalnią, huśtawkami, drewnianym domkiem, piaskownicą oraz trampoliną. Każdy maluch znajdzie tu świetne miejsce do zabawy na długie godziny, a rodzice mogą porozmawiać, siedząc na wygodnej ławce nieopodal placu zabaw.

  1. Dobry humor

Trudno zaplanować nastrój, zważywszy na to, że urlopowe wyjazdy wiążą się z pewną dawką stresu, ale mimo to zachęcamy, aby przekuć go na swoją korzyść. Jak to zrobić? Na przykład opowiadając sobie zabawne historie czy zachowując zdrowy dystans do swojego życia, śmiejąc się z własnych wad czy słabości. Czas wolny warto dobrze spożytkować, gdyż zawsze jest go za mało i szkoda marnować go na gniewanie się czy niepotrzebne nerwy. Śmiejmy się zatem do woli i korzystajmy na całego, by odhaczyć drugi punkt naszej checklisty.

  1. Bagaż uśmiechu

Można to połączyć z punktem wyżej i upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Zastanawiacie się jak to możliwe? Otóż osoby pogodne, u których na twarzy często gości uśmiech są postrzegane jako bardziej przyjazne oraz darzy się je większą sympatią niż naburmuszonych ponuraków. A co więcej, daje to przewagę przy negocjacjach oraz w wielu innych sytuacjach życia codziennego. W dodatku warto to wykorzystać, spotykając właścicieli Domków Słoneczne Wzgórze, bowiem uśmiechnięci goście mogą liczyć na prezent w postaci tańszych biletów do Energylandii i Zatorlandu. Dobry rabat nie jest zły, nieprawdaż?

  1. Optymizm

To trzecia część pozytywnej triady, a więc umysł nastawiony optymistycznie do nadarzających się okazji i atrakcji. Jeśli już jesteśmy uśmiechnięci, tryskamy humorem, to siłą rzeczy patrzymy w przyszłość ze spokojem, szczególnie jeśli mamy okazję podziwiać piękne widoki z okien domków czy tarasu jak np. bezkres pól, lasów i Beskid Mały. A ta najbliższa przyszłość? To oczywiście pobyt i dobra zabawa w Dolinie Karpia i okolicach.

  1. Strój kąpielowy

Niekoniecznie dla morsów! Na wyposażeniu obiektu posiadamy zadaszony basen z podgrzewaną wodą, z którego można korzystać cały rok. To bardzo ważny punkt chcecklisty, ponieważ kąpiel w basenie to świetny sposób na wyśmienity relaks i przyjemne odprężenie. Co więcej, możemy napawać się ciszą i spokojem z dala od wielkomiejskiego zgiełku. A więc kostium i kąpielówki są wskazane, bez dwóch zdań.

  1. Wygodne buty na spacery

Co tu dużo pisać – Dolina Karpia to region turystyczny, który obfituje w liczne szlaki piesze i rowerowe, a do tego kusi malowniczymi zakątkami oraz przyrodą światowego formatu, jak choćby Obszar NATURA 2000 „Dolina Dolnej Skawy”. Aby czerpać garściami z uroków tych okolic, warto skorzystać z naszej darmowej wypożyczalni rowerów i hulajnóg.

  1. Dużo energii

Nie mamy na myśli znanego parku rozrywki, ale fakt, iż na Słonecznym Wzgórzu w Przybardzu naprawdę jest co robić. Wymieńmy choćby duży taras z miejscem do grillowania czy boisko do gry w piłkę nożną i badmintona. Osoby cierpiące na chroniczny nadmiar energii, mogą u nas szaleć do woli.

  1. Dobrą książkę

Czy marzyliście kiedyś, aby leżeć sobie na wygodnym leżaczku sączyć drinka z palemką i wbitym plasterkiem pomarańczy, a do tego zanurzyć się w ciekawej lekturze? Jeśli tak, to nie zapomnijcie o punkcie ósmym, którym jest dobra książka. Z pewnością przyda się w słoneczne popołudnia oraz w chwilach, kiedy pogoda wrazi swój kaprys. W ciepłym domku zawsze można rozłożyć się na sofie, poczytać i uwolnić umysł.

  1. Telefon/aparat/kamerę

To punkt na wagę złota. Słoneczne Wzgórze, które nie zostało uwiecznione choćby na jednej sweet foci? No way! Radzimy naładować baterie, wziąć ładowarkę oraz sprzęt foto-video, poręcznego smartfona, a nawet drona. Obok palety tak różnorodnych i zapierających dech w piersiach widoków nie można przejść obojętnie. A może do tego niezapomniane chwile z bliskimi w pięknej scenerii? Nie ma sprawy – bierzemy sprzęt i pstrykamy do oporu, żeby cieszyć się fajnymi pamiątkami z urlopu na Słonecznym Wzgórzu.

  1. GPS

Zdarzyło Wam się kiedyś zabłądzić i szukać celu swojej podróży, kręcąc się w kółko i błądząc po dziwnych miejscach? Ostatni i najważniejszy punkt naszej checklisty to GPS/nawigacja. Mogą to być nawet GoogelMaps na smartfonie, ale ważne, by szybko i bezproblemowo trafić do Przybradza, gdzie na Wasze bryki czeka bezpłatny, grodzony parking tuż przy domkach. Nawigację warto wykorzystać podczas wędrówek i wycieczek rowerowych oraz zwiedzając okoliczne atrakcje turystyczne. Stąd już niedaleko do Zatora, Oświęcimia, Inwałdu, Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej oraz w góry.

Podsumowanie

To był przykład naszej checklisty, którą polecamy wykonać i odhaczać gościom odwiedzającym nasze domki. Jeśli chcecie, możecie ją rozbudować o własne punkty, a z pewnością Wasz pobyt zaliczycie do tych najbardziej udanych. Zapraszamy do Przybradza w Dolinie Karpia na weekend lub urlop o dowolnej porze roku.