Tygodniowy pobyt na Słonecznym Wzgórzu na pewno nie pozwoli się nudzić, o ile sami nie wybierzemy takiej formy spędzania wakacji. Możliwość wyboru spośród wielu różnych aktywności to gwarancja udanego wypoczynku, który pozwoli w pełni naładować akumulatory. Co robić na Słonecznym Wzgórzu? Możliwości jest wiele!

Energylandia – poczuj moc adrenaliny!

Zator słynie z Parku Rozrywki, który przyciąga licznych turystów. Atrakcje dla dzieci i dorosłych, które oferuje Energylandia, pozwolą przez dzień lub dwa wypełnić wolny czas podczas pobytu na Słonecznym Wzgórzu oraz dostarczą wielu niesamowitych wspomnień. Jedno jest pewne – Energylandia to miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie i będzie doskonale się bawił w gronie rodziny lub przyjaciół. Po emocjonującej zabawie warto zadbać o relaks, który pomoże odzyskać równowagę i uspokoić emocje.

Powrót na Słoneczne Wzgórze nie musi wiązać się z odpoczynkiem w zaciszu komfortowego apartamentu, bo do dyspozycji naszych Gości, oddajemy m.in. podgrzewany, zadaszony basen. Co jeszcze można robić po szaleństwie w Energylandii i nie tylko? Zachęcamy m.in. do rozpalenia grilla i podziwiania zapierających dech w piersiach widoków.

Piesze i rowerowe wycieczki

Zawsze jest dobra pora, aby choć na chwilę pobyć sam na sam z piękną przyrodą. Beskid Mały to idealne miejsce do pieszych i rowerowych wycieczek, a także raj dla szukających okazji do aktywnego spędzania czasu. W okolicy znajduje się wiele ciekawych miejsc, w których możemy odpocząć od zgiełku miasta, w pełni skupić się na kontakcie z naturą, a także skorzystać z licznych rozrywek, które pozwolą wypełnić wolny czas. Chcemy ułatwić naszym Gościom zwiedzanie okolicy oraz cieszenie się pięknem przyrody, oferując możliwość darmowego wypożyczenia rowerów, dzięki którym kontakt z naturą będzie jeszcze przyjemniejszy, bo pozwoli dodatkowo zadbać o kondycję fizyczną.

Spływ kajakiem i wypoczynek nad jeziorem

Nie tylko wizyta w Energylandii pozwala podnieść poziom adrenaliny we krwi. Równie emocjonujący może być spływ kajakiem po rzece Skawa. Taka wyprawa pozwoli urozmaicić pobyt w Beskidzie Małym oraz jest wyjątkową okazją do poznania wszystkich walorów przyrodniczych obszaru Natura 2000 Dolina Dolnej Skawy. Spotkamy tutaj m.in. objęte ochroną ptactwo wodne oraz nacieszymy oko niespotykanymi nigdzie indziej widokami.

Osoby preferujące nieco mniej emocjonujące sporty wodne, mogą zdecydować się na spędzenie czasu na przystani Leniówka Mucharz nad jeziorem Mucharskim. Plażowanie, rowery wodne, korzystanie z orzeźwiającej kąpieli – to i wiele więcej atrakcji czeka tutaj na każdego, kto nie wyobraża sobie wakacji bez wodnego szaleństwa.

Wycieczka do Wadowic

Odpoczywając na Słonecznym Wzgórzu, warto wybrać się do Wadowic. Rodzinne miasto Papieża Polaka to obowiązkowy przystanek na mapie każdego turysty. Można tutaj podziwiać wyjątkowe zabytki, odwiedzić Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II, skosztować jedynych w swoim rodzaju kremówek, a także cieszyć się czasem spędzonym np. na profesjonalnej kręgielni.

Mini ZOO i Park Rozrywki Inwałd – atrakcje nie tylko dla najmłodszych

W okolicy Słonecznego Wzgórza możemy korzystać z oferty wielu parków rozrywki. Kolejną z naszych propozycji jest wizyta w Mini ZOO oraz Parku Rozrywki Inwałd. Czekają tutaj liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych, które pozwolą wypełnić wolny czas, będąc nie tylko okazją do doskonałej zabawy, ale także obcowania ze zwierzętami.

Interaktywne Centrum Pszczelarstwa APILANDIA

Dla żądnych wiedzy i chcących lepiej poznać świat pszczół polecamy wizytę w APILANDII, gdzie możemy dowiedzieć się więcej na temat życia tych pożytecznych owadów. Miejsce to spodoba się nie tylko dzieciom – dzięki nowoczesnej technologii możemy tutaj na chwilę stać się członkiem pszczelej rodziny i lepiej poznać nie tylko samo życie w ulu, ale także czyhające na pszczoły zagrożenia.

Podsumowanie

Jak widać, pobyt na Słonecznym Wzgórzu na pewno nie będzie wiązał się z nudą. Każdy znajdzie idealny sposób na spędzanie wolnego czasu w Zatorze i okolicach, a po emocjonującym dniu, odpocznie w komfortowym apartamencie lub zrelaksuje się na terenie naszego obiektu.