Zator i okolice to idealne miejsce do wypoczynku dla rodzin z dziećmi. W pobliżu Słonecznego Wzgórza nie brakuje atrakcji dla dzieci z różnych grup wiekowych, dzięki którym pobyt w Dolinie Karpia na długo pozostanie w pamięci. Jakie miejsca warto odwiedzić z dziećmi, wypoczywając w Beskidzie Małym?

Domki Słoneczne Wzgórze – miejsce przyjazne rodzinom z dziećmi

Słoneczne Wzgórze to idealna baza wypadowa do zwiedzania Zatora. Przestronne apartamenty, cisza, spokój oraz dogodna lokalizacja zapewniają komfort i wygodę wypoczynku.

Domki Słoneczne Wzgórze w Przybradzu koło Zatora to także liczne atrakcje dla małych i dużych turystów, dzięki którym można uniknąć nudy i spędzać wolny czas na wiele różnych sposobów. Duży, zadbany ogród, plac zabaw, boisko, zadaszony i podgrzewany basen oraz jacuzzi pozwalają spożytkować nadmiar energii, w pełni cieszyć się wypoczynkiem i zrelaksować się po trudach zwiedzania.

W okolicy Domków Słoneczne Wzgórze znajdują się atrakcje dla dzieci z różnych grup wiekowych. Ze Słonecznego Wzgórza można szybko dotrzeć do m.in.:

 • Rodzinnego Parku Rozrywki Energylandia,
 • Parku Rozrywki Inwałd,
 • Parku Rozrywki Zatorland,
 • Interaktywnego Centrum Pszczelarstwa APILANDIA,
 • Gospodarstwa Raj w Rozkochowie.

Pobyt w Dolinie Karpia to gwarancja udanego wypoczynku dla rodzin z dziećmi. Możliwość skorzystania z różnych atrakcji turystycznych oraz dopasowania ich do wieku dziecka i pogody pozwolą zyskać wyjątkowe wspomnienia. Po dniu pełnym wrażeń można rozkoszować się ciszą i spokojem na Słonecznym Wzgórzu, korzystając z licznych udogodnień i ciesząc oko pięknymi widokami.

TOP 5 atrakcji dla dzieci w pobliżu Domków Słoneczne Wzgórze

 1. Rodzinny Park Rozrywki Energylandia w Zatorze

Rodzinny Park Rozrywki Energylandia przyciąga tłumy turystów z całego świata. Kilka godzin nie wystarczy, aby skorzystać z oferowanych tutaj atrakcji. Planując wizytę w Energylandii, warto zarezerwować sobie minimum 2 dni, które w pełni poświęcimy na doskonałą zabawę w największym parku rozrywki w Polsce. W Energylandii Dzień Dziecka trwa cały rok! Są tutaj dostępne atrakcje dla dzieci już od 2. roku życia, a także można wziąć udział w tematycznych wydarzeniach, organizowanych w sezonie turystycznym oraz poza sezonem.

Do dyspozycji dzieci (i nie tylko) jest tutaj kilka stref m.in.:

 • Bajkolandia,
 • Strefa Familijna,
 • Water Park.

Rodzinny Park Rozrywki Energylandia co roku zaskakuje nowymi atrakcjami, co sprawia, że zabawa tutaj nigdy się nie znudzi.

 1. Park Rozrywki Inwałd w Inwałdzie

Inwałd Park to aż 5 parków tematycznych, w których doskonale będą bawiły się nie tylko małe dzieci. Znajdują się tutaj:

 • Park Miniatur „Świat Marzeń”,
 • Dinolandia,
 • Baśniowa Warownia,
 • Kucyk Mini ZOO,
 • Ogród Jana Pawła II.

Inwałd Park łączy doskonałą zabawę z ofertą edukacyjną, zapewniając wiele godzin emocji i przygody dla maluchów, starszaków, a także nastolatków i ich rodziców. Bogata oferta tematyczna gwarantuje, że każdy turysta znajdzie tutaj coś dla siebie!

 1. Park Rozrywki Zatorland w Zatorze

Park Rozrywki Zatorland łączy edukację z rozrywką. To największy park ruchomych dinozaurów w Europie, w którym znajduje się ponad 60 różnych atrakcji. Zatorland tworzą 4 parki tematyczne, czyli:

 • Park Dinozaurów,
 • Park Owadów,
 • Park Mitologii,

W każdym z parków tematycznych w Zatorlandzie czeka na turystów masa atrakcji. Na terenie parku odbywają się również ciekawe wydarzenia.

 1. Interaktywne Centrum Pszczelarstwa APILANDIA w Kleczy Dolnej

W Interaktywnym Centrum Pszczelarstwa APILANDIA można nie tylko wiele dowiedzieć się na temat życia pszczół, ale także doskonale się bawić, wędrując po ponad 100-letnich podziemiach. APILANDIA to multimedialne muzeum, które pozwala na chwilę dołączyć do pszczelej rodziny, odkrywając tajemnice świata bardzo pożytecznych owadów.

W APILANDII odbywają się tematyczne warsztaty oraz ciekawe wydarzenia. Można tutaj również skorzystać z Mini SPA i uloterapii, a także odwiedzić pasiekę edukacyjną.

 1. Gospodarstwo Raj w Rozkochowie

Kontakt ze zwierzętami oraz przebywanie w otoczeniu zieleni w pozytywny sposób wpływają na rozwój dzieci i pomagają odstresować się osobom dorosłym. Gospodarstwo Raj w Rozkochowie to miejsce wyjątkowe pod wieloma względami. Można tutaj spędzić miło czas w towarzystwie m.in. kóz, owiec, kucy i alpak, nakarmić zwierzęta i cieszyć się świeżym powietrzem. W Raju odbywają się warsztaty i wydarzenia, które stanowią dodatkową atrakcję dla małych i dużych turystów.

Podsumowanie

Choć Domki Słoneczne Wzgórze to idealne miejsce do wypoczynku z dziećmi, to warto odwiedzić okoliczne atrakcje, dzięki którym pobyt w Dolinie Karpia na długo pozostanie w pamięci. Znajdujące się w pobliżu Słonecznego Wzgórza parki rozrywki oraz inne, ciekawe miejsca pozwalają dostosować atrakcje do wieku dzieci oraz uniknąć narzekania na nudę. Po trudach związanych ze zwiedzaniem i emocjonującą zabawą, gdy dzieci pójdą spać, rodzice mogą odpocząć na tarasie apartamentu lub w cichym, zielonym ogrodzie, korzystając z basenu bądź jacuzzi i ciesząc się chwilą błogiego relaksu.