Właśnie wkroczyliśmy w tzw. polecie, czyli porę, kiedy pogoda się stabilizuje, co oznacza ni mniej, ni więcej jak to. że upały już nie doskwierają, a gwałtowne burze są tylko wspomnieniem. Następna w kolejce będzie tytułowa jesień z jarzębiną i szeroką paletą kolorów Małopolski Zachodniej. Ale mimo nieco chłodniejszej, jesiennej aury, sezon urlopowy wciąż będzie trwał i choćby z tego powodu warto dobrze go wykorzystać. Dlatego zapraszamy do odwiedzin Domków Słoneczne Wzgórze, które kuszą atrakcyjnymi wnętrzami, bogatym wyposażeniem i kameralną atmosferą. Z kolei Przybradz wraz z Doliną Karpia zachęcają do skorzystania z fantastycznych rozrywek oraz do aktywnego spędzania czasu na świeżym (i rześkim 🙂 powietrzu. Tak czy inaczej, jesień 2021 na Słonecznym Wzgórzu zapowiada się wyśmienicie – zobaczcie zatem, co na Was czeka!

Rodzinne parki rozrywki wciąż czynne, zegar tyka!

Kultowa Energylandia czeka

Energylandia, Zatorland oraz Inwałd Park to już klasyczne, a może nawet legendarne trio, które na stałe wpisało się w rozrywkowo-turystyczny krajobraz Doliny Karpia. Emocjonujące kolejki górskie, plenerowe wydarzenia oraz mnóstwo adrenaliny w jednym miejscu – tego nie można przegapić, więc czym prędzej rezerwujcie bilety do Energylandii, bowiem na takie atrakcje można liczyć tylko tutaj.

Tajemniczy Zatorland zaprasza

Z kolei w Zatorlandzie czeka na Was ponad 100 ruchomych dinozaurów, które przypominają o czasach prehistorycznych naszej planety. To emocjonująca zabawa dla rodzin z dziećmi, gdzie najmłodsi mogą choć przez chwilę poczuć się jak Indiana Jones, najsławniejszy archeolog świata. Ponadto, jest tam park mitologii na wodzie z postaciami greckich bogów i herosów oraz olbrzymie owady i mnóstwo wrażeń w lunaparku pełnym karuzel i innych atrakcji.

Tematyczny Inwałd Park kusi

Jeszcze więcej dinozaurów? Nie ma sprawy, odwiedźcie Inwałd Park, gdzie będziecie mieć do dyspozycji aż 5 tematycznych parków, tj. wspomnianą Dinolandię, interaktywny Park Średniowieczny „Warownia Inwałd”, cudowny Park Miniatur „Świat Marzeń” oraz piękny Ogród Jana Pawła II i wspaniałe Mini Zoo „Kucyk” z egzotycznymi zwierzętami. To prawdziwa gratka dla młodych odkrywców… starszych też. Ale zaczekajcie chwilę – jeśli skorzystacie z oferty Domków Słoneczne Wzgórze, to otrzymacie po 5% rabatu na bilety do Energylandii i Zatorlandu. Pamiętajcie, że jesień to ostatni dzwonek, aby skorzystać z większości parków rozrywki.

Wycieczki rowerowe w jesiennej scenerii?

Czy jest coś piękniejszego niż zwiedzanie rowerowych traktów, kiedy drzewa mienią się złotem i czerwienią, a szczyty Beskidu Małego majaczą w oddali bajkową feerią kolorów? No właśnie, wystarczy skorzystać z darmowej wypożyczalni rowerów, dostępnej w Domkach Słoneczne Wzgórze, zabrać prowiant i ruszyć na poszukiwanie uroków jesieni. A te kryją się w Dolinie Karpia za każdym rogiem, dostarczając turystom niezapomnianych widoków. Wycieczki pośród jesiennej scenerii to doskonała okazja, aby aktywnie spędzić czas z rodziną czy przyjaciółmi oraz odetchnąć od codzienności, pracy i zgiełku miejskiego życia. To także możliwość obserwacji życia zwierząt, np. na Obszarze NATURA 2000 „Dolina Dolnej Skawy”, gdzie przecież nie wszystkie ptaki odleciały do ciepłych krajów, a część z nich będzie zimować w Polsce. Jesienią można również spotkać bardziej pospolita faunę jak wiewiórki, dzięcioły, sarny oraz wiele innych zwierzątek, które pospiesznie szykują się do zimy.

A może są chętni na wędkowanie i karpia zatorskiego?

Znany przynajmniej od czasów średniowiecza karp zatorski to perła w kulinarnej i turystycznej koronie Doliny Karpia. Nie brak tu lokali gastronomicznych, które serwują wspomniany specjał, dlatego warto go spróbować i cieszyć się delikatnym smakiem oraz cennymi wartościami odżywczymi. Wielkim szacunkiem darzyli go królowie, książęta oraz lokalna magnateria i szlachta, a także zwykli mieszkańcy, dla których stanowił podstawę jadłospisu oraz pewne źródło utrzymania. Oczywiście obok kulinarnych przysmaków, Zator i okolice to raj dla wędkarzy, którzy znajdą tu wiele łowisk z pomostami, gdzie można zarzucić wędzidło i wypatrywać brania. Osoby szukające spokoju i odrobiny emocji podczas wędkowania na pewno będą szczęśliwi, że przyjechali do Doliny Karpia. Złowione ryby można później przyrządzić wg własnego uznania np. korzystając aneksu kuchennego i grilla w Domkach Słoneczne Wzgórze.

Podsumowanie

Sezon urlopowy podczas jesieni 2021 na Słonecznym Wzgórzu to z pewnością ciekawa alternatywa dla gór i morza. Zwłaszcza że wszystkie atrakcje są czynne i na wyciągnięcie ręki, a ponadto można skorzystać z rabatów do Energylandii i Zatorlandu oraz zrealizować Polski Bon Turystyczny, płacąc nim np. za nocleg. Jesienne krajobrazy i bajkowa sceneria o tej porze roku to uczta dla zmysłów i chwila odpoczynku od pracy, a także czas na rozrywkę zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Rowerowe wycieczki, wędkowanie, spływy kajakowe, questowe trasy czy poznanie okolicznych muzeów i zabytków w Oświęcimiu, Wadowicach czy Kalwarii Zebrzydowskiej to doskonała okazja, aby spędzić rodzinny urlop aktywnie i z pasją.

P. S. Przypominamy, że Domki Słoneczne Wzgórze są całoroczne i posiadają ogrzewanie.

Zapraszamy!